Skip to main content


1 2 3 4 5

Co jsou to únikové hry?
Únikové hry (také nazývané jako escape games, exist games, quests in reality, úniky z místnosti, escape rooms, exit rooms…)

Je to podobné jako hrát počítačovou, ve které během 60 minut musíte najít východ z místnosti s použitím a kombinováním toho, co máte zrovna po ruce a také pomocí řešení různých hlavolamů. Jenže děj této počítačové hry se odehrává v reálném životě – tady a teď. Nebojte se. Pokud hru nezvládnete dokončit během jedné hodiny, dveře se stejně otevřou. ale už se nebudete cítit jako vítězové. Takovou únikovou hru můžete hrát ve dvou, třech nebo dokonce i čtyřech lidech.

Únikový pokoj – zábava pro každého

Úniková hra je i rodinnou zábavou. Je to nová atrakce, která se bude líbit Vám i Vašim dětem. Navíc, ikové hry jsou výtečným způsobem aktivního trávení času s přáteli, se kterými se budete bavit a zároveň i přemýšlet. Abyste unikli z pokoje, budete muset:

  • Hledat nápovědy a skrýše
  • Otevírat trezory
  • Překonávat různé nástrahy
  • Dekodovat zprávy
  • Luštit hádanky a hlavolamy

 

Každá úniková hra je novým světem

Dekorace a speciální efekty jsou jako v opravdovém filmu, A jedinými herci tady jste Vy a Váš tým. Je to nový příběh, kterého nikdy není dost (raději „který Vás zcela ohromí“). Přijďte a nebudete litovat.

Co nabízí úniková hra od QUESTERLAND?

Název QUESTERLAND pochází od anglického slova QUEST – (anglicky hledání) a LAND – (anglicky země). Naším cílem je vytvořit takovou malou zemi mimo všední realitu, plnou dobrodružství a zážitků. Velikou inspirací pro únikové hry jsou tzv. dobrodužné hry (anglicky adventure games), které jsou jedním ze základních žánrů počítačových her. V těchto hrách hráč, který ovládá hlavního protagonistu pomalu odkrývá skrytý příběh, čelí různým nástrahám a musí vyřešit široké spektrum hádanek a úkolů.

Úniková hra jako interaktivní atrakce

Snažíme se o vytvoření nejen obyčejné únikové hry, ale i o stvoření skutečné interaktivní atrakce.
Questerland je největším centrem únikových her v Praze. V našem prostoru s plochou 500 m2 v centru Prahy vytváříme 6 únikových her na zcela odlišná témata. V současné době jsou otevřeny 3 hry a čtvrtá se nachází ve stádiu vývoje. Pro nás je úniková hra dobrodružným filmem v realitě s prvky hlavolamů, hádanek a rébusů. Naším hlavním specifikem při tvorbě únikových her jsou alistické dekorace, vytvořeny za pomoci filmových specialistů, elektronické zařízení a efekty, které hráče ohromí. Rozpočty našich únikových her rostou s každou novou hrou. Pro to, abychom vytvořili dech beroucí atmosféru a dekorace jako ve filmu, jsme připraveni vynaložit jakoukoliv částku. Tvoříme nový průmysl zábavy. Nejsou to pouze únikové hry v širokém slova smyslu, nýbrž
atmosférické únikové hry.

Využití nových technologií

Naším druhým specifikem je využití moderních technologií. Libujeme si v nových sofistikovaných systémech, gadgetech a různých vychytávkách. Únikové hry neboli questy vidíme jako automatické robotizované a chytré místnosti, které si s vámi hrají. Pro budoucí únikové hry vyvíjíme technologii použití nových unikátních druhů zařízení, jako např. helmy virtuální reality, trenažéry a simulátory dokonce i 3D tiskárny. Každá nová hra bude lepší než ta předtím. Neopakujeme se. Rozvíjíme se. Každá nová hra v Questerlandu není jen pouhou komnatou s hlavolamy a úkoly. Je to ponoření do určité atmosféry a krásného uceleného příběhu, kde každý úkol a hlavolam tvoří logický a
komplexní obraz. I když jste už navštívili nějaké escape-roomy a nebyli jste spokojeni, nebuďte ukvapení. Nejspíš se jednalo o nepovedenou realizaci dobrého nápadu. My tvoříme světy únikových her. Tvorbě jedné hry jsme schopni věnovat až půl roku. Rozpočet věnovaný tvorbě jedné hry občas děsí dokonce i nás samotné  . Questerland je pionýrem na poli interaktivních únikových her.

Naše mise

Zbožňujeme questy a sámi jsme navštívili více než 100 questů po celém světě. Bohužel však úroveň většiny z nich není nejlepší. Tento směr zábavní industrie se pouze začíná rozvíjet. Základní tvůrci her jsou amatéři, kteří z vlastní iniciativy vytvářejí místnosti se spoustou zámků a označují je jako „únikové“. Chceme zásadním způsobem změnit samotné chápání únikovek – questů. Pro nás každý quest je zvláštním světem, který vyžaduje detailní zpracování Neřešíte pouze hlavolamy (můžete to dělat i z pohodlí doma u počítače). Musíte HRÁT, nebo dokonce ŽÍT v tomto světě, zapomenout na realitu a zcela se ponořit do interaktivního okolí. Témata questů volíme tak, abychom se účelově vzdálili všední reality. Máme připravené projekty obrovských světů a rozsáhlých questů. Ale než s nimi začneme, chceme nasbírat velké portfolio a kolektiv. Plánujeme tvorbu tzv. performance – únikových her s profesionálními herci, kteří v nich neustále žijí. Ve stádiu vývoje se nachází projekt action-questu, podobě známé hry Fort Boyard.

Po celou dobu hry budete v kontaktu s operátorem, který bude sledovat Váš postup na kamerovém systému. Pokud budete mít s hrou problémy, můžete se operátora zeptat a on Vám napoví.

Uvidíme se na místě s nejzajímavějšími únikovými hrami – Centrum únikových her Questerland!